Faizsiz Bankacılık ve Katılım Bankacılığının Esasları Eğitimi

MÜNBİT olarak bu dönem ele aldığımız “Faizsiz Bankacılık ve Katılım Bankacılığının Esasları konusunda gerçekleştirmeyi planladığımız eğitim yalnızca MÜNBİT üyelerinin katılabileceği özel bir eğitim programı olarak planlanmakta idi. Fakat eğitim birimi başkanlığımızın aldığı karar neticesinde, bu özel eğitimlere katılmak ve MÜNBİT ekibini daha yakından tanımak isteyen siz kıymetli genç kardeşlerimiz için de özel bir kontenjan ayırma kararı aldık. Siz de bu ekibi daha yakından tanımak ve interaktif olarak alanında uzman eğitmenler ve hocalar tarafından gerçekleştirilecek bu eğitimlere katılmak için formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz. başvuru formuna ulaşmak için lütfen tıklayınız. Not: Eğitimler boyunca kahve araları olacak ve öğle yemeği ikramı olacaktır. Ayrıca eğitim için gerekli dokümanlar da temin edilecektir. Eğitimler sonunda katılımcılara Katılım Belgesi verilecektir. Eğitim programlarının şu şekilde olması planlanmaktadır: 

  • 22 kasım 2014 Cumartesi gün boyu sürece eğitmlerde TKBB (Türkiye Katılım Bankaları Birliği ) Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Osman Nihat Yılmaz bey Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.Eğitim Müdürlüğü` nde  aşağıdaki konularda eğitim verecektir:

·         Faizsiz bankacılığın özellikleri ve esasları  

·         Faizsiz bankacılık ile klasik bankacılık arasındaki farklar  

·         Faizsiz bankacılığın tarihçesi ve gelişim potansiyeli  

·         Fon toplama yöntemleri  

·         Fon kullandırma yöntemleri

  • 30 Kasım 2014 Pazar tarihinde İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eyüp Yerleşkesinde  yine gün boyu sürecek eğitimlerde 2 kıymetli profesörümüz bizlerle olacaktır, program şu şekildedir:
     

·         Osmanlı Mirası ve İslam Ekonomisi – Prof.Dr. Mehmet BULUT

·         Günümüz İslam Ekonomisinin Temel Meseleleri – Prof. Dr. Servet BAYINDIR